Реформування галузі охорони здоров’я Черкащини (методичні матеріали)

Як вам усім відомо, в Україні активно продовжується реформування медичної галузі. І хоча наша область не увійшла до пілотного проекту МОЗ України щодо реформування, роботу в цьому напрямку ми також уже розпочали. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 02.12.2010 № 340 затверджено План-графік оптимізації мережі та потужностей закладів охорони здоров’я Черкаської області на 2011-2014 роки, у рамках реалізації якого в області вже впроваджено ряд заходів. Проте, на даний час назріла нагальна потреба в прийнятті невідкладних рішень стосовно модернізації медичної галузі Черкаської області, у першу чергу первинної медичної допомоги.

Нераціональна організація первинної допомоги та її недостатнє фінансування призвела до втрати комплексності та поступовості у наданні медичної допомоги, формальному підході до здійснення профілактики та диспансерної роботи. Як наслідок – спостерігаються високі рівні пізнього виявлення тяжких хвороб та ускладнень хронічних захворювань, що зумовлює надмірну потребу у дорогому спеціалізованому лікуванні.

На сьогодні в Україні структура первинної медичної допомоги розпорошена, організаційно та функціонально поєднана з вторинною медичною допомогою та, фактично, надається багатьма спеціалістами і структурними підрозділами лікувально-профілактичних закладів. Це все призводить до деперсоніфікації відповідальності за здоров’я людини, сім’ї та ускладнює управління якістю первинної допомоги.

Фахівцями Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації та Черкаським обласним інформаційно-аналітичним центром медичної статистики підготовлено методичні матеріали щодо реформування галузі охорони здоров’я Черкаської області з урахуванням усіх основних положень Програми Президента України “Україна для людей” та Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки, прийнятих базових законів та програмних документів стратегічного розвитку медичної галузі, які сьогодні будуть представлені вашій увазі.

  Реформування галузі охорони здоров’я Черкащини (8,5 MiB, 2 749 hits)